RPA 2011

RPA 2011

  • 7 sierpnia 2011

Wesoły wspomina: Po prawie 12 godzinach w podróży w końcu lotnisko w Cape Town. Piękna pogoda i wspaniałe widoki. Kapsztad jest drugim największym miastem w RPA jednak wszyscy potwierdzają jednogłośnie, że jest to najpiękniejsze i najbezpieczniejsze miejsce w Afryce Południowej.  Miejscowa ludność żyje swoim własnym – nieco wolniejszym rytmem niż my. Nikt się nigdzie nie spieszy, tylko delektuje widokami i atmosferą. Na tutejszych plażach wakację spędzają znane z filmów osobistości. A Przylądek Dobrej Nadziei to chyba najbardziej znane miejsce – gdzie można zaobserwować jak dwa oceany mieszają się ze sobą. Panuje opinia, że w RPA jest niebiezpiecznie jednak Kapsztad dba o to aby turystom miło i bezpiecznie spędzało się wakacje.

Na poniższym zdjęciu widać w jakiś odleglościach znajdują się stolice świata.

tablica kierunkowaCo za tym idzie? Znajdujemy się na Przylądku Dobrej Nadziei. 

przyladek dobrej nadzieiWesoły mówi, że to koniec świata. 

Gdy się odwrócimy to zobaczymy Górę Stołową Table Mountain – wysokość 1067 m n.p.m

Na poniższym zdjęciu po lewo widać Greenpoint Stadion Piłkarskich Mistrzostw Świata 2010.

Pomnik ku pamięci Cecila Rhodes. Twórca idei „od Przylądka do Kairu”, czyli kolonizacji przez Wielką Brytanię pasa ziem afrykańskich ciągnących się od Kraju Przylądkowego do Egiptu. Źródło

Uwaga!

 

Na koniec dodam, że obecnie w RPA jest zima a zdjęcia są z lutego.

Pamiętacie South African Cookbook 

3 Comments

  1. thiessa

    Tez w tym roku bylam w RPA a wczesniej 2 lata temu. Wymarzone miejsce na wakacje. Objechalam samoochodem cala polnocna czesc. Cape Town i polodniowa czesc to jeszcze moj cel. Nie wiem czy podrozowalas sama, czy z wycieczka i czy mialas sposobnosc korzystac z tamtejszych campingow. Jak dla mnie rewelacja. Po tym kraju podrozuje sie wspaniale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.